Sesiuni de donare de sânge benevolă

Autor: Mihai Guţǎ

01 Aprilie 2015 - 02 Aprilie 2015

Locatie: Campus FSEGA

Universitatea Babeş-Bolyai în parteneriat cu Asociaţia React, Fundaţia Vodafone şi cu sprijinul companiei EBS Romania organizează în perioada 31 martie – 02 aprilie 2015 sesiuni de donare de sânge benevolă, adresate studenților.

Prin acțiunea „Donăm împreună, UBB dă startul!” Universitatea Babeș-Bolyai include în cel mai amplu program național de donare de sânge „O șansă pentru viață”, organizat de Asociația React și finanțat de Fundația Vodafone Romania, un segment important de donatori: studenții din Cluj Napoca.

Campania de faţă îşi propune o acţiune de donare, pe durata a 3 zile, în cadrul unei unităţi mobile, respectiv în cadrul unui autobuz special compartimentat şi dotat cu o sală de aşteptare, unde se completează formularele înaintea consultaţiei medicale, o sală de consultaţii cu un mini-laborator unde se testează hemoglobina şi glicemia, o sală cu două posturi pentru donare şi o sală unde cei care au donat pot servi un ceai sau un suc înaintea părăsirii autobuzului.

Unitatea mobilă va staţiona între orele 8.00-16.00, în următoarele locaţii:

• Campus Haşdeu (lângă Cantina Haşdeu, Str.B.P.Haşdeu nr.45) - MARȚI, 31 martie

• Campus FSEGA (Strada Teodor Mihali 58-60) – MIERCURI, 01 aprilie

• Sala Polivalentă (Aleea Stadionului) – JOI, 02 aprilie

Alege ziua şi ora la care vrei să donezi.

Înscrie-te accesând formularul:

Copyright © 20-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.